TGA Eğitimleri İzmirdeydi

Alfa İdman

Naturel Hareketler; Alfasopa ve Girya Sporunun birlikteliğinden doğan, vücudun sahip olduğu yaşamsal performanslar için itina ile geliştirilen entelektüel egzersizlerdir. Hedefe yönelik profesyonel idmanların yanında, günlük iyileştirici , sağlıklı idmanlarınızı da kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlerden oluşan ALFA İDMAN, bütün spor dalları için kuvvet alt yapı çalışmalarına sahiptir. Merkezi sinir sisteminden, kinetik zincir çalışmalarına, biyomekanik prensiplerden, duygu durum algısal çalışmalara kadar bir çok özelliği bünyesinde bulundurduğundan dolayı ALFA İDMAN yalnızca Liderlerin seçimidir.

Haberin Devamı İçin Tıklayın...

Namık Ekin bu kez Seyit Onbaşı anısına rekor kırdı

Girya, Kettlebell

16 YILDIR KIRILAMAYAN REKORU ZORLANMADAN GEÇTİ
Maslak'taki Darüşşafaka Spor Tesisleri'nde yer alan fitness salonunda dün saat 13.14'te rekor denemesine başlayan Ekin, ilk 7 saatte, Amerikalı sporcu Clarance Bass'a ait ve 16 yıldır kırılamayan 168 ton 450 kiloyu zorlanmadan geçti.

Dünya Rekorları Derneği gözlemcileri tarafından takip edilen ve doktor kontrolünde ağırlık kaldırma denemesine başlayan Ekin, 24 saatte serbest ağırlık ve kondisyon aletleriyle toplamda 379 ton 258 kilogramla dünya rekorunu elde etti.

Ağırlık denemelerinde zaman zaman tansiyon ve güç dengesini kontrol altında tutmak için vitamin takviyesi yapan Ekin, rekorun ardından herhangi bir sağlık problemi yaşamadı.

Ekin, rekoru kırdıktan sonra yaptığı açıklamada, 18 Mart'ın doğum günü olduğunu ve aynı gün dünya rekoru kırma başarısını elde ettiği için mutluluk duyduğunu söyledi.

Manevi oğlu Murat Şinikçi rekor boyunca yanındaydı, 24 saat sonunda ilk kucaklayan da o oldu. Bu mutlu günde ve bu mutlu rekor ülkemize Namık Ekin'in Hediyesidir.

Haberin Devamı İçin Tıklayın...

Türklerde Ağırık Kaldırma

Türklerde Ağırlık Kaldırma

Köylerde, pehlivanlığa tutkun gençler, bazı ağırlık çalışmaları yaparken, Osmanlı Ordusu'nda ve spor kuruluşları olarak kabul edilen tekkelerde de, aynı amaçla, değişik hareketler görülür.

Osmanlı'da Girya

Osmanlı'da Girya

Bu spora Osmanlı padişahları da özel bir ilgi göstermişlerdir. Örneğin IV. Murat'ın mermerden yapılma 102 kg ağırlığında bir Girya'ya sahipti.